Menu

Pamela Love od Simby

O zapomnianych laleczkach Pamela i Bobby i pochodnych

Pamela Love Beverly Hills

shi4

Jednym Beverly Hills kojarzyć się będzie z miastem w metropolii Los angeles, innym z serialemdla młodzieży zlat 90 - tych. Ale czy komuś skojarzyło się z lalkami Pamela Love? Mi nigdy, do czasu aż trafiła do mnie Pamelka właśnie z tak nazwanej serii. Nie wiem czym motywowali się twórcy tej serii laleczek, bo jakoś ich suknie balowe niezbyt kojarzą mi się z tym miastem. Moja ubrana jest w różową suknię ze świecącego materiału (już niestety przetartego na piersiach), dół przyozdobiony jest przeźroczysta pasiastą spódniczką, górę zdobi duży czarny kołnieżyk. Rajstopek nie ujęłam na zdjęciach, ale też są to takie cienkie przeźroczyste z błyszczącą niktką, które często pojawiały się przy takich kreacjach.
Włoski lalki są blond, ale bardziej zółtawe niz to zwykle u Pamelek bywa. Jakoś w tych ostatnich wypustach tych laleczek zaczęli bardziej eksperymentować z odcieniami włosków.

beverly_hills
beverly_hills1
beverly_hills2
Pamelka doczekała sie swoich sesji. Jedna wśród zieleni, druga, dzięki uprzejmości Kasi i jej aparatu, w tle miniaturowego pałacyku, który bardzo do niej pasuje.

beverly_hills3
beverly_hills4
beverly_hills5
beverly_hills6
beverly_hills7
Na koniec zdjęcie całej serii. Niestety moja lalka przybyła bez pudełka, ale na jednym z rosyjskich forów odnalazłam zdjęcia tej serii, które ułatwiły mi identyfikację. Jak widać jedna z lalek Beverly Hills (ta nad moją, też w różowej sukience) pojawiła się duzo wcześniej przy serii Monte Carlo. Tyle, że z moldem regular,a nie jak w przypadku dziś opisywanej baby face. Simba lubił się powtarzać...

Pamela_Beverly_Hills
Pamela_monte_carlo_01

Pamela Love Paris

shi4

Dziś chcę zaprezentować przedostatnią lalkę w mojej kolekcji z serii Pamela Love Paris. Dla przypomnienia seria ta charakteryzuje się czarno - białymi ubrankami z minimalnym dodatkiem czerwieni w postaci różyczek, kokardek, lub wykończeń. Moja Pamelka ma całą białą sukieneczkę w czarne kropeczki przyozdobioną czterema materiałowymi różyczkami. Do tego rajstopki też w czarne kropki. Jako druga lalka w serii ma brązowe kręcone włoski.

paris_przedostatnia31

paris_przedostatnia41

paris_przedostatnia51
Była ze mną w parku na poszukiwania wiosny. Udało się :)

paris_przedostatnia7

paris_przedostatnia11

paris_przedostatnia21

 

Pamela Love Disneyland

shi4

Moda dziecięca z przełomu lat 80/90 kojarzy mi się z modnymi wówczas  dresami z motywami z Myszki Mickey. Nosiły je takie dzieciece zespoły jak Fasolki czy włoskie Piccolo Coro dell'Antoniano.

phpThumb_generated_thumbnail
Nie zabrakło takich ubranek wtedy i w swiecie lalek. U Pamelek pojawiły się dwa razy jako seria Disneyland/Disney Fun- Club. Raz z moldem sindy w latach 80 - tych, potem wróciły na przełomie dekady 80/90.

Dzisiaj opiszę kolejną moją zdobycz z serii Disneyland z lat 90 - tych.
Ubrana jeszt w zielono - pomarańczowy dresik z głową sławnej myszki na bluzie. Soczyste kontrastujące ze sobą kolory przyciągną wzrok każdego dziecka. Nie rozumiem dlaczego dziś w lalkowym świecie króluje różowy. Przecież lalki w innych kolrach także wyglądaja pięknie i bardziej naturalnie. Jak prawdziwi ludzie.

mickey_zielona

Pamelka taka słodka jest z tą swoją delikatną buzią i burzą brązowych loków.
mickey_zielona2
mickey_zielona3
mickey_zielona1

Nie mogłam sie powstrzymać i takie żywe kolory powinny przywołać w końcu wiosnę. Czyż laalka nie ożywia tego ponurego krajobrazu?

mickey_zielona4
mickey_zielona6
mickey_zielona5
mickey_zielona7

Pamela Love Ultrahair

shi4

Pierwszy wpis w 2017 postanowiłam zrobić o Pamelce z serii Ultrahair. Jak nazwa wskazuje, lalki z tej serii charakteryzują się niecodzienną długością włosów, które sięgają im daleko za kolana. Wszystkie też miały równo przycięte grzyweczki.  Niestety moja lalka, którą dzis prezentuje ma lekko skrócone blond włoski. Za to cieszę się, że ma kompletne ubranko skłądające się z żółtego topu, kwiecistej kurteczki oraz spóniczki oraz białych rajstopek w kropeczki. Taki strój czyni lalkę bardzo kolorową. Ne pewno swego czasu przyciągała dziecięcy wzrok na półce sklepowej. Wszystkie lalki w tej serii miałby baby facemold, dla mnie uroczy, chociaż wolę inny.

3ultrahair
3ultrahair3
3ultrahair1
3ultrahair2
Lalkę zabrałam jesienią do Sochaczewa, gdzie miała okazję pozować wśród pociągów. Z niecierpliwością zcekam aż przyroda znowu się zazieleni jak na poniższych zdjeciach.

3ultrahair4
3ultrahair5
3ultrahai6r
3ultrahai7r
Na koniec dla przypomnienia wrzucam zdjęcie całej serii. Mogę powiedzieć, że jestem już na półmetku kompletowania laleczek Ultrahair.

33ultrahair4

Pamela Love Mallorca

shi4

Choróbsko zatrzymało mnie dziś w domu. Efekt taki tego, że zrobiłąm nieplanowany wpis :)

Dziś pragnę przedstawić Wam kolejną lalkę z serii Mallorca. Już tylko zdobycie jednej dzieli mnie od posiadania kompletnej serii. Do tej Mallorki mam wielki sentyment, albowiem miała ją moja sąsiadeczka i bardzo spodobała mi się jej sukienka, której góra uszyta jest z tego samego wzorzystego materiału co koszula mojego pierwszego Bobby'iego Love, a dół z różowego mechatego, który pamiętam z włąsnych spóniczek w dzieciństwie. Do tego lalka ma rajstopki w białe kropeczki i różową wstążkę we włosach. Blond włoski spięte w typową dla Mallorek fryzurkę.

mallorkagosia
mallorkagosia2
mallorkagosia1
mallorkagosia3

Na koniec pochwalę się, że udało mi się też zdobyć niebieską sukienką dla innej Mallorki. I ta lalka jest akurat wyjątkiem od reguły mallorkowych fryzurek. Jako jedyna ma kręcone włoski!

mallorkagosia4
mallorkagosia5
I przypomnienie jak wyglada cała seria. W żadnej innej nie było aż 9 lalek!

Pamela_mallorca

© Pamela Love od Simby
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci