Menu

Pamela Love od Simby

O zapomnianych laleczkach Pamela i Bobby i pochodnych

Ubranko Sarah Louise - płaszczyk

shi4

Sarah Louise to najprawdopodobniej protoplasta pamelkowego rodu :) Najcześciej spotykana jest w wersji Balleriny, w stroju jaki w większej skali miały pierwsze Sindy. Ale pojawiały się też lalki w innych strojach. Można było także powiększyć garderobę lalki dokupując same ubranka. Poniżej zamieszczam zdjęcie znalezione kiedyś tam na Ebayu, Sarah Balleriny w najbardziej popularnym pudełeczku. W tej samej kolorystyce zapakowane były zestawy ubranek dla tej lalki.

psara


Do mnie trafił granatowy płaszczyk jesienno - zimowy z pelerynką i mufką. Wszystko wykończone białym lekko puchatym materiałem imitującym futerko, ale futerkiem trak do końca nie będącym. Pomimo, że opakowanie jest dosyć podniszczone, szkoda mi wyciągać ciuszka i nakładać lalce. Być może, jeśli kiedyś trafi do mnie ten strój luzem, zaprezentuję go na modelce.

 

plaszczsara

plaszczsara1

plaszczsara2

Pamela Love Las Vegas

shi4

Gdy byłam dzieckiem jednym z moich ulubionych zajęć związanym z lalkami było przeglądanie lalkowych katalogów i wybieranie z każdego zdjęcia tej lalki, którą najbardziej chciałabym mieć. Z serii Las Vegas bezprzecznie moją ulubienicą była Pamelka w fioletowej sukieneczce. I w końcu po tylu latach udało się i oto trzymam ją w ręku.

Lalka ubrana jest, jak już wspomniałam, w sukienkę w dwóch odcieniach fioletu. Jaśniejszym - wrzosowym i ciemniejszym, który kojarzy mi się z jagodami. Rękawki u góry zdobią, jak to nazywam, "skrzydełka", spódniczka zaś składa się z dwóch wartsw falbanek, pod spodem usztywniom\nych czarną siateczkową haleczką. Na nogach lalka ma moje ulubione błyszczące rajstopki. Piękne, niestety bardzo delikatne i najszybciej się drące ze wszystkich pamelkowych rajtek. Na głowie lalki ozdoba - opaska z tych samych materiałów co sukienka. Czym to tak naprawdę miało być nie mam pojęcia. Przypomina mi pióropusze zdobiące głowy tancerek rewiowych. Teoretycznie ta opaska powinna być nałożona tak jak na pierwszym zdjęciu, czyli na włoskach, jednak ponieważ noszona w ten sposób cały czas ześlizguje się z główki, założyłam ją pod włoskami.

fvegas

fvegas1

fvegas2

fvegas3

fvegas4

fvegas5

fvegas6
Jako, że za oknem jesień pełną parą, sesja także z motywem jesiennym. Bardzo pasującym do lalki.

fvegas8

fvegas7

Pamela Love Miami

shi4

Bardzo mi przyjemnie zaprezentować dzis ostatnią lalkę z serii Miami.
Nie ma pudełka, ale jest praktycznie w idealnym stanie. Przynajmniej na pierwszy rzut oka, bowiem ma uszkodzone mocowanie w kolanie, co jest pierwszą rzeczą psującą się w Pamelkach. Na szczęście noga trzyma się i nie wypada. Za to brązowe włoski są zachowane wyśmienicie łącznie z fioletową kokardą. Pasuje ona do fioletowego ubranka. Jest to jednoczęściowy kombinezonik z białym kołnierzykiem ozdobiony różową tasiemką (i tu widać jak moda lubi powracać, obecnie bowiem, zwłaszcza latem, widuję panie właśnie w podobnych kombinezonach). Spod niego wystaje staniczek w różowe kropeczki. Do tego białe rajstopki przeplatane błyszczącą kolorowo nitką.

Pamelka ma niebieskie oczka, jednak jak to widać na zdjęciach, czasem przybierają lekko zielonkawy odcień.

miamifiloet
miamifiloet1

miamifiloet2

miamifiloet3

miamifiloet4
Tym razem sesja była krótka, bo niestety zbliża się jesień i bardzo szybko zapada zmrok. W parku.
miamifiloet5

I w końcu mogę zaprezentować całą setrię Miami w pełnej krasie. Jak Wam się podoba taka forma porównania do zdjęcia z katalogu? Promo vs. rzeczywistość :) Starałam się usadzić lalki podobnie jak na zdjęciu. Tylko laleczka w zielonym błyszczącym ubranku ma inny staniczek, bowiem jeszcze nie udało mi się skąpletować właściwego.

miamifiloet8

Little Susana w kubraczku

shi4

W końcu Blox wziął się do roboty i dodał parę przydatnych opcji. Przede wszystkim mogę dodać coś bardziej od siebie do wyglądu bloga :)

Wyłowiłam ją taką niepozorną na jednej z Ebeyowych aukcji. Przybyła do mnie w towarzystwie ciemnowłosej Balleriny, której postanowiłam nie poświęcać osobnego postu jako, że jest to najczęściej występująca wersja Pamelki i już nie raz podobna gościła w moich wpisach i jeszcze nie raz zagości. Planuję zrobić post poświęcony Ballerinkom - całej historii serii tych małych laleczek, lecz póki co jestem w trakcie zbierania informacji (i modelek:)).

susana

Oczywiście oba kocmouszki z powyższego zdjęcia zostały lekko odświeżone. Poniżej baletnica nieco mniej potargana, z rudą koleżanką.

niebieska

I już wracając do bohaterki dzisiejszego postu...

Identyfikacja przebiegła niezwykle szybko poprzez ilustrację z pudełka Little Susany. Ową delikwentkę mamy pierwszą od prawej. Seria jest bez nazwy.

zielona

Jako jedna z nielicznych Little Susan nosi spodenki. Są to szerokie pumpy zielone w białe groszki. Do tego biała bluzeczka zdobiona koronką i cała koronkowa zielona kamizelka, którą można ściągnąć. Na szczęście nikt nie wpadł na pomysł, jak to częśto u lalek bywa, by ją zszyć z bluzką. Wśród tych wszystkich spódniczek i sukieneczek jest dość oryginalny strój. Jednocześnie zabawny i elegancki.

zielona

zielona


zielona


zielona


zielona


zielona

Susanka skojarzyła mi się z dżokejem, dlatego do wiejskiej sesji pojechał z nią mały konik. Razem hasali po polach i drogach :)

zielona


zielona


zielona


zielona


zielona


zielona


Pamela Romantic Fantasy czy Little Susauna?

shi4

Jeśli ktoś spojrzał na czerwoną suknię lalki i pomyślał: "Ale ona już było w poprzednim pośćie", to się pomylił ;p Tak się złożyło, że jedna po drugiej zagościły u mnie maluchy w podobnych strojach, ba nawet kolor włosków i fryzurki mają zbliżone do siebie.

O ile o poprzedniej lalce nie wiem zupełnie nic, to tą mogę starać się troszkę zidentyfikować. Sadząc po sukni z białymi falbankami, torebeczce w ręku oraz przymocowanej do główki skromnej czapeczce, to takie cechy charakterystyczne miały Pamelki z serii Romantic Fantasy. Ale, żeby nie było za łatwo, to też tego typu stroje miały bezseriowe Little Susany.... Więc tak naprawdę pewność będę miała tylko w przypadku chociażby zdjęcia zapudełkowanej delikwentki (chociaż były przypadki, że te same lalki wydawano pod obydwoma imionami). Lalka ta musiała być dosyć popularna, bowiem sukienkę tą spotykałam dosyć często na różnorakich aukcjach.

romantic

romantic

romantic

romantic

Korzystając z resztek lata i długiego weekendu strzeliłam jej parę zdjęć w zieleni. Poza lalką do zdjęć pozują działkowe roślinki mojej mamy oraz plenery Poleskiego Parku Narodowego :)

romantic

romantic

romantic

romantic

romantic

czerwona


romantic


Na dziś to tyle. A ja szykuję kolejną partię zdjęć na następny wpis.

© Pamela Love od Simby
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci