Menu

Pamela Love od Simby

O zapomnianych laleczkach Pamela i Bobby i pochodnych

Pamela Love Paris

shi4

Cieszę się, ze udało mi się skompletować kolejną serię, tym razem Pamela Love Paris. Trwało to ponad 20 lat, odkąd kupiłam w kiosku przed szkołą pierwsze dwie lalki z tej serii.
Seria charakteryzuje się czarnobiałymi sukieneczkami w kropki ozdobione czerwonymi różyczkami i kokardkami. Jedak bohaterka dzisiejszego wpisu trochę się w niej wyróżnia. Zamiast sukieneczki ma bluzeczkę i spodnie w kratkę, a czerwień zamiast różyczki ma na mankietach.
Uroku lalce dodają krecone włoski.


paris_kratka

paris_kratka1

paris_kratka2

paris_kratka3

paris_kratka4

Cała seria w katalogu i na żywo. Kto znajdzie różnice? Dodam, ze lalka nad tą ubraną w kratkę ma inny face mold, bo włąśnie z taką buźką kupiłąm ją przed laty. Pewnie była z nowszego wypustu. Simba lubi te same lalki wydawać z nową twarzą. Oczywiście byłą też wersja z regularnym moldem.

paris_kratka9
Na koniec mała fotorelacja z wycieczki rowerowej Pamelki. Rowerek kupiony w kiosku :)

paris_kratka5

paris_kratka6

paris_kratka8

paris_kratka7

 

Pamela Love Ballerina 3x

shi4

Jestem przeszczęśliwa, bo jakiś czas temu udało mi się skompletować całą serię Pamela Ballerina i to w pudełkach. Teraz mogę cieszyć oczy wersją NRFB jak i macać bezpudełkowe laleczki. 
Niestety ktoś poodrywał wystające części pudełek niszcząc tym trochę tylne zdjęcia.

Wpis dzisiejszy to taki bardziej przypominajkowy, bo wszystkie z tej serii lalki opisywałam, więc tylko odświeżę zdjęcia wszystkich w komplecie. Najstarsza jest różowa Ballerina, widać po niej jak jest sfatygowana, ale była to moja pierwsza Pamelka kupiona przez mamę jak miałąm 11-12 lat. Mam do niej największy sentyment ze wszystkich, więc cieszę się, że miałąm pretekst pokazać ją znowu na blogu.

Od jakiegoś czasu planuję zrobić wpis o wszystkich rodzajach Ballerin, ale muszę zebrać jeszcze trochę informacji, bo co rusz odkrywam coś nowego. Więc zajmie mi to jeszcze trochę czasu :)

pudelkowe_balleriny

pudelkowe_balleriny1

pudelkowe_balleriny2

pudelkowe_balleriny3

pudelkowe_balleriny4

 

Pamela Love Beverly Hills

shi4

Jednym Beverly Hills kojarzyć się będzie z miastem w metropolii Los angeles, innym z serialemdla młodzieży zlat 90 - tych. Ale czy komuś skojarzyło się z lalkami Pamela Love? Mi nigdy, do czasu aż trafiła do mnie Pamelka właśnie z tak nazwanej serii. Nie wiem czym motywowali się twórcy tej serii laleczek, bo jakoś ich suknie balowe niezbyt kojarzą mi się z tym miastem. Moja ubrana jest w różową suknię ze świecącego materiału (już niestety przetartego na piersiach), dół przyozdobiony jest przeźroczysta pasiastą spódniczką, górę zdobi duży czarny kołnieżyk. Rajstopek nie ujęłam na zdjęciach, ale też są to takie cienkie przeźroczyste z błyszczącą niktką, które często pojawiały się przy takich kreacjach.
Włoski lalki są blond, ale bardziej zółtawe niz to zwykle u Pamelek bywa. Jakoś w tych ostatnich wypustach tych laleczek zaczęli bardziej eksperymentować z odcieniami włosków.

beverly_hills
beverly_hills1
beverly_hills2
Pamelka doczekała sie swoich sesji. Jedna wśród zieleni, druga, dzięki uprzejmości Kasi i jej aparatu, w tle miniaturowego pałacyku, który bardzo do niej pasuje.

beverly_hills3
beverly_hills4
beverly_hills5
beverly_hills6
beverly_hills7
Na koniec zdjęcie całej serii. Niestety moja lalka przybyła bez pudełka, ale na jednym z rosyjskich forów odnalazłam zdjęcia tej serii, które ułatwiły mi identyfikację. Jak widać jedna z lalek Beverly Hills (ta nad moją, też w różowej sukience) pojawiła się duzo wcześniej przy serii Monte Carlo. Tyle, że z moldem regular,a nie jak w przypadku dziś opisywanej baby face. Simba lubił się powtarzać...

Pamela_Beverly_Hills
Pamela_monte_carlo_01

Pamela Love Paris

shi4

Dziś chcę zaprezentować przedostatnią lalkę w mojej kolekcji z serii Pamela Love Paris. Dla przypomnienia seria ta charakteryzuje się czarno - białymi ubrankami z minimalnym dodatkiem czerwieni w postaci różyczek, kokardek, lub wykończeń. Moja Pamelka ma całą białą sukieneczkę w czarne kropeczki przyozdobioną czterema materiałowymi różyczkami. Do tego rajstopki też w czarne kropki. Jako druga lalka w serii ma brązowe kręcone włoski.

paris_przedostatnia31

paris_przedostatnia41

paris_przedostatnia51
Była ze mną w parku na poszukiwania wiosny. Udało się :)

paris_przedostatnia7

paris_przedostatnia11

paris_przedostatnia21

 

Pamela Love Disneyland

shi4

Moda dziecięca z przełomu lat 80/90 kojarzy mi się z modnymi wówczas  dresami z motywami z Myszki Mickey. Nosiły je takie dzieciece zespoły jak Fasolki czy włoskie Piccolo Coro dell'Antoniano.

phpThumb_generated_thumbnail
Nie zabrakło takich ubranek wtedy i w swiecie lalek. U Pamelek pojawiły się dwa razy jako seria Disneyland/Disney Fun- Club. Raz z moldem sindy w latach 80 - tych, potem wróciły na przełomie dekady 80/90.

Dzisiaj opiszę kolejną moją zdobycz z serii Disneyland z lat 90 - tych.
Ubrana jeszt w zielono - pomarańczowy dresik z głową sławnej myszki na bluzie. Soczyste kontrastujące ze sobą kolory przyciągną wzrok każdego dziecka. Nie rozumiem dlaczego dziś w lalkowym świecie króluje różowy. Przecież lalki w innych kolrach także wyglądaja pięknie i bardziej naturalnie. Jak prawdziwi ludzie.

mickey_zielona

Pamelka taka słodka jest z tą swoją delikatną buzią i burzą brązowych loków.
mickey_zielona2
mickey_zielona3
mickey_zielona1

Nie mogłam sie powstrzymać i takie żywe kolory powinny przywołać w końcu wiosnę. Czyż laalka nie ożywia tego ponurego krajobrazu?

mickey_zielona4
mickey_zielona6
mickey_zielona5
mickey_zielona7

© Pamela Love od Simby
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci