Menu

Pamela Love od Simby

O zapomnianych laleczkach Pamela i Bobby i pochodnych

Pamela Love Mallorca

shi4

Choróbsko zatrzymało mnie dziś w domu. Efekt taki tego, że zrobiłąm nieplanowany wpis :)

Dziś pragnę przedstawić Wam kolejną lalkę z serii Mallorca. Już tylko zdobycie jednej dzieli mnie od posiadania kompletnej serii. Do tej Mallorki mam wielki sentyment, albowiem miała ją moja sąsiadeczka i bardzo spodobała mi się jej sukienka, której góra uszyta jest z tego samego wzorzystego materiału co koszula mojego pierwszego Bobby'iego Love, a dół z różowego mechatego, który pamiętam z włąsnych spóniczek w dzieciństwie. Do tego lalka ma rajstopki w białe kropeczki i różową wstążkę we włosach. Blond włoski spięte w typową dla Mallorek fryzurkę.

mallorkagosia
mallorkagosia2
mallorkagosia1
mallorkagosia3

Na koniec pochwalę się, że udało mi się też zdobyć niebieską sukienką dla innej Mallorki. I ta lalka jest akurat wyjątkiem od reguły mallorkowych fryzurek. Jako jedyna ma kręcone włoski!

mallorkagosia4
mallorkagosia5
I przypomnienie jak wyglada cała seria. W żadnej innej nie było aż 9 lalek!

Pamela_mallorca

Diana od Siso a'la Indianka/Hipiska

shi4

Chociaż firmę Siso kojarzę już od ponad 5 lat, kiedy to "upolowałąm" dwie Ballerinki, to jeden, jedyny raz spotkałam się do tej pory z lalkami o imieniu Diana produkowanymi przez tę firmę. I nie mają one nic współnego ze znaną zapewne wielu z Was z czasów PRL Dianą w stylu Barbie, lecz wyglądają one jak Pamelki z moldem Sindy :)

Już kilka lat temu (co najmniej ze 3) weszłam w posiadanie dwóch takich laleczek, ale dopiero teraz zmobilizowałam by się coś o nich napisać na blogu. Dziś przedstawię jedną, według mnie ciekawszą i bardziej unikatową. Jej strój kojarzy mi się po trochu z Hipisami (i nic w tym dziwnego, bo Siso swoją świetność miało w latach 70 - tych), a trochę z Indianami. 

diana_indianka
Z tyłu pudełka możemy zobaczyć wszystkie Diany z serii, ale tylko ta jedna, jedyna wyróżnia się strojem. Zauważcie jednak, że wszystkie na zdjęciu są bose... Możemy też popodziwiać modę z lat 70 - tych.

diana_indianka1
Lalka ubrana jest w komplecik uszyty z brązowego zamszopodobnego materiału, w skład którego wchodzą spodenki i bluza w pasie przewiązna złotą tasiemką. No i Diana jest bosa, jak koleżanki na zdjęciu. Pudełeczko niestety jest już trochę podniszczone.

diana_indianka2
diana_indianka3
diana_indianka5
diana_indianka4
Na głowie lalka ma opaskę z żółtej gumki przeplataną czerwonymi niteczkami, a kasztanowe włosy związane w kucyk przewiązane są żółtą wstążką.diana_indianka6
Pewnego słonecznego lata mała "Indianka" doczekała się nawet leśnej sesji ze swoją koleżanką mieszkającą u mnie od przeszło 20 lat prawdziwą pamelkową Indianką :)
diana_indianka7
diana_indianka8
diana_indianka9
diana_indianka11
diana_indianka10

Little Susana (?) w żółtej sukience razy dwa

shi4

Staram się jak mogę, by dawać wpis nie mniej niż raz w miesiącu. Dziś tak się złożyło, że opiszę dwie lalki na raz. Mam niezłe zaległości, a tyle pamelkowych nowinek, że warto przyśpieszyć :)

Przybyły osobno, rok po roku, ale wygląda na to, że jest to ta sama lalka, tylko w róznych odsłonach. Dlatego postanowiłam pokazać je w jednym poście.

Wielce prawdopodobne jest, że to jakieś Little Susanki (pewności nie mam, stąd ten znak zapytania w tytule). Wnioskuję to po czepeczku i torebeczce, które to są charakterystyczne dla Susanek, chociż i te gadżety pojawiały się u Pamelek w latach 80-tych (np. seria Romantic Fantasy). Ba, czasem tak samo ubrana laleczka była sprzedawana i jako Pamela i jako Susana.

Skupmy się jednak na bohaterkach wpisu. Pierwszą z nich, chociaż trafiła do mnie jako druga, opsuję najpierw, bo wydaje mi się starsza od koleżanki (nie za duże mało maślane mi wyszło?). Posiada ona face mold siso, który był pierwszym używanym u tych lalek. Blondyneczka ubrana jest w żółtą sukienkę z koronki w kwiatki. Na głowie ma czepeczek. Sukienka przyozdobiona jest wstążką. Pod spodem typowe rajstopki w dziurki dobrze znane i najczęściej występujące u ballerinek.

pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_2
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_1
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_4
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_5
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_3
Druga lalka różni się od powyższej nie tylko face moldem (regular - najpopularniejszy w pierwszej połowie lat 90-tych), ale także jej loki są brązowe. Do żółtej sukieneczki prawie identycznej jak u koleżanki (o tym zaraz napiszę) dołączona została żółta torebeczka - sakieweczka. Sądzę, że blondynka też taką miała w nowości. Niestety do mnie dotarła już bez. Brunetka rajstopki ma takie same.

zolta_susana2
zolta_susana1
zolta_susana3
zolta_susanal5
zolta_susana4
zolta_susanal7
Obie lalki  koło siebie prezentują się tak. Którą wolicie?

zolta_susanal9
zolta_susanal8
I jak widać na poniższym zdjęciu koronka, z której uszyto kiecuszki nieco się różni. Niby na obu motywem są kwiaty, a jednak nieidentyczne.

zolta_susanal6
Na koniec sesje obu laleczek. Brunetka zapozowała na warszawskiej Starówce. Z blondaską zwiedziłam Zelazową Wolę i sochaczewską kolej wąskotorową. obie w swoich długich sukniach dosyć fajnie wpasowały się w otoczenie :)

zolta_susanal10
zolta_susanal11
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_6
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_11
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_8
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_9
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_12
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_7
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_10
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_13
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_14
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_15

Pamela Love Las Vegas

shi4

Jak widać spiełam się w sobie i z kolejny post jest bardzo szybko. Było by dobrze, gdybym starała się dawać posty przynajmniej raz na miesiąc. Zobaczymy. Na razie mam wenę i chęci :)

Dziś prezentuję ostatnią lalkę z serii Pamela Las Vegas. W dzieciństwie była to jedna z najbardziej podobających mi się z serii. Jej strój składa się z zielonej bardzo falbaniastej sukieneczki wiązanej na szyi i błyszczących rajstopek. Wydaje mi się, że na zdjęciu promo jeszcze ma na łokciach z tego samego tworzywa co rajstopy takie osłaniacze łokci, coś jak rękawiczki bez dłoni. (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi). Po konfrontacji z rzeczywistością (pominąwszy, że mój egzemplarz ma mocno podniszczone włoski), jednak ta z promo prezentuje się lepiej. Falbanki na sukience układają się ładniej, ale zwykle tak z promo zdjęciami jest, one sobie, a rzeczywistość sobie. Może kiedyś uda mi się dostać egzemplarz w pudełku, wtedy zobaczymy dokładniej różnice.

zielona_vegas_1
zielona_vegas_3
zielona_vegas_2
zielona_vegas_5
Tymczasem mogę zaprezentować zdjęcie całej serii Las Vegas. Sami porównajcie z tym z książeczki:

zielona_vegas_4
fvegas61

Pamela Love Romantic Fantasy

shi4

Mam takie wspomnienie z dzieciństwa:
Byłam u cioci, która ma domek nad jeziorem. Obok do swoich dziadków na działkę przyjeżdżała dziewczynka  w podobnym wieku i często razem się bawiłyśmy. Kiedyś z domu przywiozła kilka lalek, ja zabrałam swoje i razem zanurzyłyśmy się w świat zabawy. Ja wtedy jeszcze nie słyszałam o Pamelkach i powiem, ze długo o tym nie pamiętałam, ale wśród jej lalek było fioletowe ubranko, zdecydowanie za małe na Barbie. Zapamiętałam zwłaszcza czepeczek i torebeczkę, ale jako, że nie pasowało na lalki, które akurat przebierałyśmy, poszło z powrotem do wora.

I tak dopiero po wielu latach, gdy w internecie pierwszy raz natknęłam się na pewne zdjęcie, przypomniał mi się ten epizod do tej pory ukryty głęboko w pamięci. Ubranko to składające się z dwuwarstwowej fioletowej sukieneczki i kapelusika ze wstążeczkami oraz torebeczki w kształcie worka należy do Pameli Love Romantic fantasy. Serię tę, a przynajmniej to, co mi o niej wiadomo, już wspominałam na blogu (dla przypomnienia: http://www.blox.pl/blog/tag/Romantic-Fantasy). Cechą rozpoznawczą są kapelusiki na głowie i torebeczki, ale nie wiem czy to jest regułą. I o ile poprzednich nie jestem pewna czy też ta seria (z wyjątkiem różowej widniejącej na odwrocie pudełka), to z bohaterką tego wpisu nie mam wątpliwości. I tak oto zagościła u mnie pierwsza pudełkowa Romantic Fantasy. Nie odczepiałam jej do zdjęć z tekturki, bo aż szkoda. Ma nawet plastikową osłonkę na główce. Postarałam się za to zrobić zdjęcia tak, by było widać jak najwięcej szczegółów.


fiolet_romantic1
Z tyłu pudełka możemy podziwiać takie dwie panny z serii. Mam nadzieję dorwać kiedyś złotą. Sukienkę ma przecudną :)

fiolet_romantic10
fiolet_romantic3
fiolet_romantic5
fiolet_romantic7
fiolet_romantic6
fiolet_romantic2
fiolet_romantic4

Wielka szkoda, że ta seria nie znalazła się w żadnym katalogu. Tak naprawdę nie wiadomo z ilu lalek się składa. Boleję nad tym, że tyle serii nie znalazło się w takich książeczkach. Wszystkie z początku lat 80 - tych i ostatnie z końca lat 90 - tych. Ba, szkoda nawet, tak jak w przypadku dziś opisywanej serii, że na pudełku nie pokazali wszystkich lalek wchodzących w skład i tak naprawdę nie wiadomo ile ich powinno być.

© Pamela Love od Simby
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci