Menu

Pamela Love od Simby

O zapomnianych laleczkach Pamela i Bobby i pochodnych

Little Susana (?) w żółtej sukience razy dwa

shi4

Staram się jak mogę, by dawać wpis nie mniej niż raz w miesiącu. Dziś tak się złożyło, że opiszę dwie lalki na raz. Mam niezłe zaległości, a tyle pamelkowych nowinek, że warto przyśpieszyć :)

Przybyły osobno, rok po roku, ale wygląda na to, że jest to ta sama lalka, tylko w róznych odsłonach. Dlatego postanowiłam pokazać je w jednym poście.

Wielce prawdopodobne jest, że to jakieś Little Susanki (pewności nie mam, stąd ten znak zapytania w tytule). Wnioskuję to po czepeczku i torebeczce, które to są charakterystyczne dla Susanek, chociż i te gadżety pojawiały się u Pamelek w latach 80-tych (np. seria Romantic Fantasy). Ba, czasem tak samo ubrana laleczka była sprzedawana i jako Pamela i jako Susana.

Skupmy się jednak na bohaterkach wpisu. Pierwszą z nich, chociaż trafiła do mnie jako druga, opsuję najpierw, bo wydaje mi się starsza od koleżanki (nie za duże mało maślane mi wyszło?). Posiada ona face mold siso, który był pierwszym używanym u tych lalek. Blondyneczka ubrana jest w żółtą sukienkę z koronki w kwiatki. Na głowie ma czepeczek. Sukienka przyozdobiona jest wstążką. Pod spodem typowe rajstopki w dziurki dobrze znane i najczęściej występujące u ballerinek.

pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_2
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_1
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_4
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_5
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_3
Druga lalka różni się od powyższej nie tylko face moldem (regular - najpopularniejszy w pierwszej połowie lat 90-tych), ale także jej loki są brązowe. Do żółtej sukieneczki prawie identycznej jak u koleżanki (o tym zaraz napiszę) dołączona została żółta torebeczka - sakieweczka. Sądzę, że blondynka też taką miała w nowości. Niestety do mnie dotarła już bez. Brunetka rajstopki ma takie same.

zolta_susana2
zolta_susana1
zolta_susana3
zolta_susanal5
zolta_susana4
zolta_susanal7
Obie lalki  koło siebie prezentują się tak. Którą wolicie?

zolta_susanal9
zolta_susanal8
I jak widać na poniższym zdjęciu koronka, z której uszyto kiecuszki nieco się różni. Niby na obu motywem są kwiaty, a jednak nieidentyczne.

zolta_susanal6
Na koniec sesje obu laleczek. Brunetka zapozowała na warszawskiej Starówce. Z blondaską zwiedziłam Zelazową Wolę i sochaczewską kolej wąskotorową. obie w swoich długich sukniach dosyć fajnie wpasowały się w otoczenie :)

zolta_susanal10
zolta_susanal11
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_6
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_11
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_8
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_9
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_12
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_7
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_10
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_13
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_14
pamelka_w_zoltej_sukieneczce_siso_15

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [gosiaksz] *.wic0m.net.pl

    Ja bym najchetniej wolała obie- są piękne!

  • Gość: [IHime] *.play-internet.pl

    Bardziej podoba mi się brunetka, za kolor włosów i mold, mój ulubiony z pamkowych, ale blondynce też nie sposób odmówić uroku i żadnej bym z domu nie wygoniła. ;)

  • polskiewyprawy

    Podziwiam zapał i zaangażowanie w lalkowy interes. WOW przez duże WOW;) A najładniejsza oczywiście blondynka;)

© Pamela Love od Simby
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci