Menu

Pamela Love od Simby

O zapomnianych laleczkach Pamela i Bobby i pochodnych

Pamela Love Romantic Fantasy

shi4

Mam takie wspomnienie z dzieciństwa:
Byłam u cioci, która ma domek nad jeziorem. Obok do swoich dziadków na działkę przyjeżdżała dziewczynka  w podobnym wieku i często razem się bawiłyśmy. Kiedyś z domu przywiozła kilka lalek, ja zabrałam swoje i razem zanurzyłyśmy się w świat zabawy. Ja wtedy jeszcze nie słyszałam o Pamelkach i powiem, ze długo o tym nie pamiętałam, ale wśród jej lalek było fioletowe ubranko, zdecydowanie za małe na Barbie. Zapamiętałam zwłaszcza czepeczek i torebeczkę, ale jako, że nie pasowało na lalki, które akurat przebierałyśmy, poszło z powrotem do wora.

I tak dopiero po wielu latach, gdy w internecie pierwszy raz natknęłam się na pewne zdjęcie, przypomniał mi się ten epizod do tej pory ukryty głęboko w pamięci. Ubranko to składające się z dwuwarstwowej fioletowej sukieneczki i kapelusika ze wstążeczkami oraz torebeczki w kształcie worka należy do Pameli Love Romantic fantasy. Serię tę, a przynajmniej to, co mi o niej wiadomo, już wspominałam na blogu (dla przypomnienia: http://www.blox.pl/blog/tag/Romantic-Fantasy). Cechą rozpoznawczą są kapelusiki na głowie i torebeczki, ale nie wiem czy to jest regułą. I o ile poprzednich nie jestem pewna czy też ta seria (z wyjątkiem różowej widniejącej na odwrocie pudełka), to z bohaterką tego wpisu nie mam wątpliwości. I tak oto zagościła u mnie pierwsza pudełkowa Romantic Fantasy. Nie odczepiałam jej do zdjęć z tekturki, bo aż szkoda. Ma nawet plastikową osłonkę na główce. Postarałam się za to zrobić zdjęcia tak, by było widać jak najwięcej szczegółów.


fiolet_romantic1
Z tyłu pudełka możemy podziwiać takie dwie panny z serii. Mam nadzieję dorwać kiedyś złotą. Sukienkę ma przecudną :)

fiolet_romantic10
fiolet_romantic3
fiolet_romantic5
fiolet_romantic7
fiolet_romantic6
fiolet_romantic2
fiolet_romantic4

Wielka szkoda, że ta seria nie znalazła się w żadnym katalogu. Tak naprawdę nie wiadomo z ilu lalek się składa. Boleję nad tym, że tyle serii nie znalazło się w takich książeczkach. Wszystkie z początku lat 80 - tych i ostatnie z końca lat 90 - tych. Ba, szkoda nawet, tak jak w przypadku dziś opisywanej serii, że na pudełku nie pokazali wszystkich lalek wchodzących w skład i tak naprawdę nie wiadomo ile ich powinno być.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [aniakp] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Prześliczna ta Pamelka Wcale się nie dziwię że Twoją uwagę zwróciło to ubranko i tak je zapamiętałaś. Mi kojarzy się z fiołkiem- takim pierwszym, wiosennym, wyczekanym. Śliczna sukieneczka i ta kokardka na czepeczku.... Sama słodycz. Bardzo lubię Pamelki, mam ich kilka. Często zaglądam na ten blog, uwielbiam Twoje wpisy. Pomogły mi zorientować w pamelkowym, wcale nie małym świecie

  • nin.a85

    Prześliczna jest! Gratuluję tak cennego okazu w kolekcji :)
    Również żałuję, że nie dodawano wtedy żadnych katalogów.

© Pamela Love od Simby
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci