Menu

Pamela Love od Simby

O zapomnianych laleczkach Pamela i Bobby i pochodnych

New Pamela Ballerina (white)

shi4

Śniegu zima w tym roku trochę żałuje, ale u mnie na blogu znajdzie się coś białego na pocieszenie - Pamela Love Ballerina w całkiem bialutkim wdzianku. A nawet dwie Ballerinki, jako, że jedna jest w pudełku i w nim pozostanie, sprawiłam sobie drugą bez opakowania. Ta służy do macania. Obie pomogą mi przybliżyć ostatnią baletową serię jaką wydała Simba. Ci, co pamiętają Pamelki z lat 90-tych kojarzą pewnie różowiutkie pudełeczko w białe linie układająace się w kratki. W ostatnich wydaniach Pamelek firma zdecydowała się na dodanie zieleni i fioletu. Jeżeli zerkniecie na półki sklepowe na pudełeczka od współczesnej Evi czy Steffie Love może znajdziecie podobieństwa. Pudełko Balleriny zdobią dodatkowo motywy taneczne.

nowaballerina13

nowaballerina2

Niby ich buzie powinny być identyczne, ale zobaczcie sami:

nowaballerina7


nowaballerina8
Przejdźmy teraz do lalki bez pudełka i ubranka. Już wprawdzie raz opisywałam taką Ballerinkę, ale może jeszcze się powtórzę. Strój, w przeciwieństwie do poprzednich baleriniastych, składa się z body i rajstopek w kropeczki (chociaż nie zawsze, o czy w dalszej części wpisu) niestety ZSZYTYCH razem. Strasznie nie lubię takich akcji :( Do tego, jak dla mnie też mniej atrakcyjna od dotychczasowych spódniczka z białej siateczki. Ale, musicie przyznać, lalka mimo to wygląda uroczo. I chyba (o tym też dalej) jest to jedyna Ballerinka w kręconych brązowych włoskach. Jedynymi Ballerinami z ciemnymi były pierwsze prostowłose z buzią Sindy, lecz ostatnie takie były produkowane z początkiem lat 80 - tych.

nowaballerina3

nowaballerina5

nowaballerina4

nowaballerina3

nowaballerina6


Teraz powrócę trochę do pudełka. z tyłu widnieje zdjęcie 4 Ballerin (w poprzednich seriach było ich tylko 3): fioletowej, różowej, żółtej i białej. Ale zauważcie, wszytskie mają proste bląd włoski. Czy to jakieś inne wydanie, czy prototypy? Ja się dotychczas nigdzie poza tym zdjęciem nie spotkałąm z prostowłosą Ballerinką. Wszystkie z tej serii mają włosy kręcone. Drugą sprawą jest to, że wszyskie mają na zdjęciu rajstopki gładkie bez zadnych kropeczek. Ale tu dodam, że takie rajstopki też są, bo miezka u mnie włąśnie lalka w takich, o której pewnie wkrótce parę słów napiszę.

Pamela_nowa_Ballerina


no cóż, żeby Was bardziej zdeorientować pokażę też zdjęcie z katalogu z 1993 roku, gdzie z pewnością lalki są prototypami, bowiem nigdy żadna z najnowszych Ballerinek nie miałą moldu regular. Za to mają kręcone włoski, tak jak te wprowadzone do sprzedaży, z tym zastrzeżeniem, że białą ma blond, a fioletowa brązowe włoski. jako, że do tej pory nie udało mi się kupić fioletowej lalki, nie mogę potwierdzić z jakim faktycznie kolorem włosów była produkowana. I jeszcze jedna sprawa na koniec dotycząca ubranek. Bo niby na obu zdjęciach są 4 kolory ubranek. A tak naprawdę w sprzedaży było ich aż 5!!! I na poniższym zdjęciu nawet widać, że żółty strój nie jest taki do końca żółty tylko zielony! i oba te kolory były w sprzedaży naprawdę.

nowaballerina1


Mam nadzieję, że post jest w miarę zrozumiały i nie namieszałąm Wam w głowach tymi włoskami i ubrankami. W razie czego pytać w komentarzach :) I na koniec Pamela Nowa Ballerina w plenerze.

nowaballerina11

nowaballerina9

nowaballerina10 


Edit:
Dzięki Ani właśnie dowiedziałąm się, że te Ballerinki były sprzedawane także z moldem Monkey. Ponizej zdjęcia lalki Ani z resztką oryginalnego ubranka:
pam5


© Pamela Love od Simby
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci