Menu

Pamela Love od Simby

O zapomnianych laleczkach Pamela i Bobby i pochodnych

Traum Hochzeit Pamela & Bobby Love

shi4

Niejedna dziewczynka marzy o pięknej sukni ślubnej dla swoich lalek. Nie byłam wyjątkiem i w katalogu Pamelek podziwiałam obie panny młode jakie tam się znajdowały. Ale także moje dziecięce serduszko biło szybciej na widok Bobby'iego w garniturze. Dla Pamelek posiadałam zarówno stroje codzienne jak i balowe suknie, niestety moje ubranka męskie wszystkie były w typie na luzie. Zwykle, gdy bawiłam się w śluby czy bale mój Bobby nosił jeansowy strój, który uważałam, za najbardziej elegancki. Kilka razy próbowałam uszyć coś na wzór garnituru z katalogu, ale poległam, zwłaszcza przy spodniach.
No i wreszcie, po tylu latach taki ślubny zestawik jest mój. Na dodatek w pudełku :)

Traum Hochzeit. Przeżyli razem w pudle tyle lat, że nie mam serca ich wyciągać. Nie ma szybki, więc mogą macać ich do woli. Para mnie nie zawiodła, suknia panny młodej wygląda bardziej bogato niż w katalogu. Na dodatek na włosach jest welon, którego zabrakło na promocyjnych zdjęciach.


traum

traum 

Pan młody ma czarny garnitur ozdobiony czerwoną różą. Spod połów wystaje fragment białej koszuli. Może, gdyby kiedyś trafił do mnie model "na wolności", zbadam kolesia dokładniej. Z tego, co udało mi się namacać, posiada on ciałko starego typu bez zginalnych łokci i kolan.

traum

traum

Za to dokładniej możemy zająć się panna młodą, która trafiła do mnie też w wersji luzem. Na zdjęciu porównującym buzie lalki, widzimy minimalne różnice w malunku.

traum

Suknia ślubna składa się z dwóch warstw, pod spodem jest biała ze sztywnego materiału, a na zewnątrz białą koronka z wyhaftowanymi złotymi kwiatami. Z tej samej koronki jest welon zamocowany wokół kucyka lalki. Pod  suknią nie ma rajstopek, tylko białe majteczki.
Jasne włoski bez grzywki zaczesane są na gładko z przedziałkiem po lewej stronie. 
Bardzo mi brakuje jakiegoś bukieciku, który lalka trzymałaby w dłoni. 

traum

traum

traum

Jako ciekawostkę dodam, że nazwa Traum Hochzeit znaczy Ślubne Marzenie, czy coś w tym stylu. Pasuje, prawda?

traum

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • Gość: [lizeek] *.elblag.vectranet.pl

  Jejka... po niemiecku wszystko brzmi dla mnie jak rozkaz rozstrzelania... Przeczytałam "traum" skojarzyło mi się z traumą i już widziałam rozczłonkowane lalki. Wesela w życiu bym się nie spodziewała :)
  Ta kiecka Pamelki jakoś mnie rozczula. Nawet tak mała laleczka wygląda olśniewająco w swym najważniejszym dniu :)
  Królik.

 • dollsecondhand

  Chyba każda lalka doczekała się swojej wersji ze ślubu marzeń :-D A ta Pamelka to chyba jedyna, która ładniej wygląda na żywo niż na promo, choć faktycznie brakuje jej jakiegoś bukiecika i, jak dla mnie, kultowych, pamelkowych rajstopek! :-D

 • Gość: [Kida] *.legionowodom.pl

  Wrrrr... Teraz, kiedy mam pierwszą po latach Pamelkę od Ciebie, potwornie żałuję sprzedaży faceta, który w kompletnym stroju, acz z innej serii przeleżał u mnie przeszło 5 lat w pudełku z lalkami "których mogę nie mieć". I 3 - 4 miesiące temu sprzedałam go za grosze wraz z garstką innych drobiazgów, w ramach odzyskiwania przestrzeni. Niestety mam ten problem, że rzadko sprzedaję lalki, a jak już sprzedam, to częściej żałuję niż odczuwam ulgę. Ale sama widziałaś, ile tego mam... ;-)

© Pamela Love od Simby
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci