Menu

Pamela Love od Simby

O zapomnianych laleczkach Pamela i Bobby i pochodnych

Pamela Monte Carlo/ Las Vegas

shi4

Kolejną moją Pamelą była z serii Monte Carlo w pięknej czerwonej sukni ze złotą górą i tęczowym bolerkiem do tego. Do dziś pamietam, że byłam już chyba w szóstej klasie i trochę się wstydziłąm, że taka duża dziewczynka kupuje lalki, dlatego do sklepu zabrałąm ze sobą o 6 lat młodszą sąsiadkę. Wybór lalki był trudny, bardzo chciałąm jakąś w sukni balowej, bo do tej pory miałam same Balleriny. Padło na serię Monte Carlo, bo mi się bardzo podobała jedna w różowej sukni. Niestety w sklepie akurat takiej nie było. Miałam wybór pomiędzy suknią żółtą, moją czerwona, a niebieska. Bardzo mnie zauroczyło to bolerko Tęczowe i dlatego tą wybrałąm. Lalka w przeciwieństwie do Balleriny nie mogła robić szpagatu, ani rąk na boki. Miała gładką, bląd fryzurkę zaczesaną z tyłu w kucyk. Nie posiadałą grzywki. Niestety nie dotrwała do dzisiejszych czasów. Zostało mi tylko sfatygowane ubranko. Niestety rzepy przy ubrankach nie działają na ich korzyść :(

Oto jak wygląda to dzisiaj:

Monte Carlo

 

A tutaj w parze z Bobbym. Zawsze marzyłam o garniturze dla Bobba, by ładnie się prezentował obok Pamelek w balowych sukniach. Niestety w tym ubranku jest najelegantszym Bobbym, jakie mi sie udało zdobyć.

 

Pamelka monte Carlo i Bobby

 

A tak moja Pamela prezentowała się w katalogu:

 

talog

Jakiś czas po zakupie tej lalki udało mi się upolować drugie ubranko z tej serii. Zamieniłam się z koleżanką. Ona mi dała taką złotą suknię w czarne, aksamitne kropki, a ja jej kolorowe karteczki z notesików :D. Niestety sukienka była już w takim stanie jak widać na zdjęciu. Brakuje złotego paska i oderwane rękawki.

las vegas?

 

Chociaż tak do końca nie jestem pewna czy to ubranko Monte Carlo, czy Las Vegas. W katalogu z obu serii lalki ubrane są w taką samą sukienkę. Różniły się tylko sposobem upięcia włosów. Posiadajac samą sukienkę nie jestem w stanie sprawdzić z jakiej to lalki.

 

katalog

Nawiasem mówiąc widziałam potem taką sukienkę w sklepie sprzedawaną oddzielnie, bez lalki. Nie pamiętam jaka seria była napisana na pudełku, ale nie miałam pieniążków, by dokonać zakupu. a szkoda :(.

 

Ale dalej marzą mi się inne Pamelki z tych serii... Zwłaszcza ta w różowej sukni z Monte Carlo i w zielonej oraz fioletowej z Las Vegas. A wam jakie się najbardziej podobają?

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • ziutek44

    tę w złoto-czarnej sukni pamiętam dobrze, bo kolezanki takie miały. tak samo jak i tę w rózowo-srebrnej z katalogu...bardzo dużo udało Ci się zdobyć rzeczy od tych Pamelek...swojego czasu wydawało mi się, że te laleczki sa kompletnie zapomniane...
    a Bobby jaki elegancki!!!!

  • shi4

    No całkiem sporo mi się tego nazbierało, więc jeszcze materiału na trochę wpisów będzie. Strasznie ciężko coś o nich na internecie znaleźć. Już nie mówię o kupowaniu, bo na allegro jeszcze nie udało mi się ich dopaść. Wszystko co mam pochodzi z czasów, gdy jeszcze w miarę były dostępne w sklepach. Począwszy od pułek nimi zapchanych, że tylko małe kieszonkowe powstrzymało mnie od wykupienia całego asortymentu sklepu:p, po czasy, gdy znaleźć jakąś Pamelę graniczyło zwiedzałam wszystkie zabawkarskie w moim mieście i nie tylko. Teraz znaleźć jakąś z tych laleczek na aukcji graniczy chyba z cudem.

© Pamela Love od Simby
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci